Historia

 • Na samym początku..

  Pomysł na odkurzacz, który nie wymagałby zbiorników na nieczystości powstał jeszcze na początku lat dwudziestych ubiegłego stulecia. John W. Newcombe wymyślił "separator" - urządzenie oddzielające kurz i drobinki zawieszone w powietrzu od samego powietrza. Leslie H. Green zauważył niezwykły potencjał tego wynalazku, zjednoczył siły z Newcombe by stworzyć "Newcombe Bez Worków".

   

  W 1929 roku, Green utworzył nową korporację nazwaną "Rexair", co z języka angielskiego znaczy "Król Powietrza". W czasie, gdy cała Ameryka weszła w czas wielkiej depresji, gdy załamaniu uległa koniungtura amerykańska po krachu na Wall Street w 1929 r., spółka Rexair rozwijała produkcję i marketing swojej maszyny czyszczącej.

 • Zainteresowanie Rexair rośnie...

  W roku 1936 T. Russ Hill przyłączył się do Rexair. Zainspirowany sposobami czyszczenia ulic w Kentucky, wpadł na pomysł zastosowania wody w projekcie Rexair by "złapać i uwięzić" brud i kurz. Innowacja uczyniła produkt Rexair wyjątkowym i ekskluzywnym. Nowym hasłem reklamowym Rexair stało się: "mokry kurz nie lata".

   

  Do końca lat trzydziestych ubiegłego wieku Rexair był uznawany za coś o wiele więcej niz tylko odkurzacz: zdolność urządzenia Rexair do eliminacji pyłu z powietrza uczyniło dawne życie domowe o wiele prostszym nie tylko dla alergików, wkrótce profesjonaliści w dziedzinie medycyny zgodnie stwierdzili, że urzadzenie Rexair to prawdziwie przełomowy produkt.

 • Lata wojny...

  Do chwili przystąpienia Ameryki do II Wojny Światowej, Rexair znacznie się rozwinął. W roku 1941 połączył się z Martin-Parry Corporation z Toledo w Ohio, firmą dostarczająca doskonałe możliwości produkcyjne.

   

  W czasie wojny Rexair i Martin-Parry instrumentalnie wspierali działania na froncie produkując skrzynie radarowe, wyrzutnie rakietowe oraz elementy wyposażenia statków.

   

  Gdy wojna dobiegła końca, Rexair był doskonale przygotowany do powojennego boom'u gospodarczego. Solidnie stworzona firma wkrótce znalazła uznanie gospodarstw domowych. Do końca lat trzydziestych ubiegłego wieku Rexair był uznawany za coś o wiele więcej niż tylko odkurzacz. Zdolność urządzenia Rexair do eliminacji pyłu z powietrza uczyniło życie domowe o wiele prostszym nie tylko dla alergików; wkrótce profesjonaliści w dziedzinie medycyny stwierdzili, że urządzenie Rexair to prawdziwie przełomowy produkt.

 • Możliwości rozkwitu...

  W 1948 roku sprzedaż urządzeń czyszczących Rainbow sięgnęła zenitu. Wynik ten osiągnięto głównie za sprawą młodego sprzedawcy z Owensboro w Kentucky. J. V. Sanders, znany jako "Sandy" zobaczył prezentację Rexair, po czym udał się do Detroid z zamiarem zostania "najlepszym sprzedawcą Rainbow w historii".

   

  Wkrótce osiągnął o wiele więcej pomagając Rexair rozrastać się i prosperować. "Sandy" uosabiał możliwości, jakie posiadało Rexair i w roku 1953 stał się jednym z pięciu Regionalnych Managerów nowopowstałwj organizacji sprzedazy w całym kraju.

 • Narodziny Rainbow...

  Rok 1955 był rokiem pionierskiego udoskonalenia projektu urządzenia czyszczącego Rexair - lśniący i opływowy z nowym silnikiem o mocy dwukrotnie większej od swojego poprzednika! Zarząd Rexair postanowił zmienić nazwę swojego produktu na "Rainbow".

   

  Rexair nadzwyczajnie sie rozrósł w wyniku wprowadzenia na rynek swojego innowacyjnego produktu oraz za sprawą wspaniałej wizji wdrażanej w życie przez całe stowarzyszenie Sprzedawców, ich Managerów Regionalnych oraz zarządu.

 • Nowe wizje Rexair na przyszłość

  Wydanie gazetki Rexevents z lutego 1959 roku oznajmiło, że "WIELKIE MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ: Sanders i Spółka nabyli Rexair." J. V. Sanders przejął kontrolę nad Rexair i jego pierwszym postanowieniem było w pełni rozwinąć możliwości Rainbow.

   

  Dystrybutorzy Rainbow uzyskali możliwość samodzielnego prowadzenia biznesu, jako właściciele. Dealerzy Rainbow, Managerowie i Dystrybutorzy mogli bezpośrednio osiągać swoje cele: sukces, bezpieczeństwo i nagrody finansowe.

 • Zaangażowanie i udoskonalanie...

  W 1969 roku Rexair zaprezentował swoją nową fabrykę: Cadillac Rainbow w stanie Michigan o powierzchni 100 000 stóp kwadratowych. Jako rezultat zaangażowania firmy w dalsze ulepszanie produktu, wszedł z życie wcześniejszy pomysł stworzenia dodatków do Rainbow - między innymi Power Nozzle i AquaMate.

   

  Nową generację Rainbow wprowadzono na rynek dopiero w 1980 roku - głównu model nie wymagał zmian przez kolejne 20 lat! Z nowym silnikiem chłodzącym Rainbow D3 został pionierem w "czyszczeniu na mokro".

 • Rainbow dookoła świata...

  Od roku 1947 Rexair posiadał swoje oddziały Rainbow w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i na Kubie. Jednak dopiero od lat osiemdziesiątych sprzedaż nabrała iście międzynarodowego wymiaru. Rexair rozwinął międzynarodową sieć sprzedaży i dystrybucji, natomiast Raibow podlegał modyfikacjom w zależności od specyfiki i wymagań poszczególnych kultur w państwach całego świata.

   

  W roku 1986 Rainbow obchodził swoją złotą rocznicę wprowadzając model Rainbow D4 - rezultat pięciu lat planów, ciężkiej pracy inżynierów oraz serii testów. Nowy Rainbow został uznany przez J. V. Sandersa za "najlepszy system czyszczący na Ziemi."

 • Zrównoważona Doskonałość na Przyszłość...

  W 2001 roku Paul Vidovich wziął na swoje barki zarządzanie Rexair obejmując stanowisko prezesa i CEO; od roku 2002 przejął równiez obowiązki przewodniczącego zarządu spółki.

   

  Paul rozpoczął karierę w biznesie Rainbow w roku 1971. Energicznie piął się po szczeblach kariery osiągając kolejne sukcesy w sprzedaży bezpośredniej. Jego wybitne umiejętności przywódcze oraz doskonała znajomość firmy przyczyniła się w znaczący sposób do sukcesu w Stanach Zjednoczonych i na rynkach Światowych.

 • Najnowsza Ewolucja w Najbardziej Rewolucyjnym Produkcie...

  Rok 2004 przyniósł najnowsze wcielenie Rainbow, serię e2. W wyniku intensywnych badań naukowych, planowania, dzięki olbrzymiemu kapitałowi sprawiono, że e2 sięgnął najwyższego poziomu mocy i jakosci czystości w dziedzinie czyszczenia gospodarstw domowych na świecie.

   

  W tym czasie Rexair Llc jest silniejsze niż kiedykolwiek. Za pomocą stale rozwijającej sie sieci sprzedaży, centrum technologiczno - produkcyjnego i doskonałej pracy przywódców, Rexair staje się symbolem przyszłości i sukcesu nie tylko dla spółki, ale również dla każdego Dealera i Dystrybutora w Światowej Rodzinie Rainbow.

 • Innowacja w systemie czyszczącym Rainbow.

  Nowa AquaMate do prania dywanów - wygodna, łatwa w użyciu, z obracającą się szczotką zwiększająca siłę czyszczącą urządzenia. Natomiast nowa, kompaktowa RainbowMate pozwala z łatwością wyczyścić trudno dostępne elementy tapicerowanych mebli.

 • Nowa zintegrowana przystawka - RainJet.

  Doskonała do czyszczenia kafli, paneli, podłóg drewnianych, linoleum. Sprawdzi się podczas czyszczenia wszystkich twardych powierzchni w Twoim domu.

   

  Przeczytaj więcej o nowych dostawkach w zakładce OFERTA. 

 • 25-cio lecie Rainbow w Polsce

  Już od 25-ciu lat oferujemy w Polsce najlepszy system do sprzątania mieszkań i odświeżania powietrza. 

   

  Nasi klienci wiedzą dlaczego warto wybrać Rainbow - dołącz do RODZINY RAINBOW! Zamów bezpłatną prezentację Rainbow E2 Black.